flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз Обліково – статистичної роботи в Прилуцькому міськрайонному суді Чернігівської області за 2019 рік

А Н А Л І З

Обліково – статистичної роботи в Прилуцькому міськрайонному суді Чернігівської області

 за 2019 рік

 

Основними напрямками обліково-статистичної роботи у 2019 році були підготовка та складання статистичних звітів, здійснення аналізу організації діяльності суду, вивчення стану ведення діловодства та судової статистики у суді.

Доцільно відмітити, що у 2019 році збільшилося надходження справ і матеріалів, відповідно збільшилося і навантаження на одного суддю. Середньомісячне надходження справ та матеріалів на одного суддю становило 91 (при штатному розписі – 11 суддів, фактично працюючих – 6).

У 2019 році до Прилуцького міськрайонного суду надійшло 284 кримінальних проваджень, що на 14 % менше ніж за відповідний період минулого року. Загальна кількість справ, закінчених провадженням склала 289 справа, з яких 20 - розглянуто із затвердженням угоди про примирення чи про визнання винуватості.

У структурі розглянутих кримінальних проваджень продовжують переважати злочини проти власності, які становлять 51 % від загальної кількості справ, закінчених провадженням у 2019 році.

За вироками, що набрали законної сили у звітному періоді засуджено 270 осіб, що на 7% більше ніж за відповідний період минулого року.

У порівнянні з минулим роком кількість засуджених осіб за вчинення злочинів у неповнолітньому віці показник не змінився.

Протягом 2019 року показник виправданих становить 3 особи.

До осіб, визнаних винними у вчиненні злочинів, судом було застосовано такі види покарання : штраф – 60, позбавлення волі на певний строк – 19, громадські роботи – 37, арешт – 21, виправні роботи – 1.

За результатом здійснення аналізу справ кримінального провадження домінують злочини середньої тяжкості (115 осіб засуджено) та тяжкі злочини (93 особи засуджено).

 

У 2019 році на розгляд до Прилуцького міськрайонного суду надійшло 1559 позовних заяв, цивільного судочинства, що на 13,34% більше ніж у 2018 році, з них 1464 – справ позовного та окремого провадження.

Слід зазначити, що у 2019 році в провадженні суду розглянулося 482 справ наказного провадження (про видачу та скасування судового наказу), що на 35,7 % більше ніж в аналогічному періоді минулого року.

Крім того, протягом звітного періоду в суді знаходилося 159 клопотань, заяв, подань у порядку виконання судових рішень та рішень інших органів, що на 25% більше, ніж в 2018 році; 9 скарг на дії або бездіяльність виконавчої служби.

Серед розглянутих цивільних справ позовного провадження  найбільшу кількість становлять справи про спори, що виникають із правочинів (333); спори, що виникають із сімейних правовідносин(428), спори  про спадкове право (127), спори, що виникають із житлових правовідносин (81).

Із порушенням процесуальних строків, встановлених Цивільним процесуальним кодексом України, протягом даного періоду показник відсутній, що свідчить про якість розгляду цивільних справ.

На кінець звітного періоду залишилася нерозглянутою 403 справ, або 16,2 % від загальної кількості справ позовного та окремого провадження, які знаходилися на розгляді.

 

У провадженні суду в 2019 році перебувало 56 позовних заяв та справ, що розглядаються по КАС України, що на 75% менше ніж у 2018 році, з них 53 адміністративні позови. Загальна кількість справ, закінчених провадженням, складає 53, з яких 44 розглянуто із прийняттям постанови, в тому числі із задоволенням позову 35. Із загальної кількості розглянутих справ найбільшу кількість становлять справи щодо забезпечення громадського порядку  та безпеки, зокрема щодо забезпечення дорожнього руху (36).

Із порушенням процесуальних строків, встановлених Цивільним процесуальним кодексом України, протягом даного періоду показник відсутній, що свідчить про якість розгляду цивільних справ.

На кінець звітного періоду залишилося нерозглянутими 9 адміністративних справ.

 

До суду в 2019 році надійшло 954 справ про адміністративні правопорушення, що на 6% більше ніж у 2018 році. З них повернуто органам, що склали протоколи про вчинення правопорушення 149, що на 0,7% більше ніж у відповідному періоді 2018 році.

За результатами розгляду протоколів про адміністративні правопорушення відносно 147 особи провадження у справі закрито, що на 16,3% більше ніж за відповідний період минулого року. З них: відносно 34 осіб - у зв’язку із звільненням від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення (на 17,6% більше ніж за минулий період), відносно 39 осіб – у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення (збільшилося на 10,3% у порівнянні з минулим роком).

Найбільша кількість розглянутих протоколів були за керування транспортними засобами особами, що перебували в стані алкогольного сп’яніння – 209 справ; порушення правил дорожнього руху – 144 справ; несплата аліментів – 89; невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей – 69; дрібне хуліганство – 10 справ;  порушення вимог законодавства про працю та охорону праці – 17 справ, вчинення насильства в сім»ї чи невиконання захисного припису – 58 справи, порушення правил адміністративного нагляду – 17.

За результатами розгляду протоколів про адміністративні правопорушення на 646 осіб було накладено наступні види основних адміністративних стягнень: 38 попередження (6% від загальної кількості осіб, на яких накладені адміністративні стягнення), 503 - штрафи (79 %), 5 - громадські роботи (0,7%), 82 – суспільно-корисні роботи – 82 (12,7%), порушення правил адміністративного нагляду (4%), 7 – адміністративний арешт (1,1%).

До основних проблем, що виникають в організації обліково - статистичної роботи можна віднести :

На виконання плану роботи Прилуцького міськрайонного суду  протягом 2019 року підводилися підсумки роботи суду, які обговорювалися на виробничій нараді з працівниками суду.

В результаті проведеного аналізу роботи суду, з метою вдосконалення та належної організації обліково-статистичної роботи, поліпшення якості підготовки звітів про стан здійснення правосуддя необхідно:

- посилити контроль за веденням первинного обліку справ та матеріалів;

- надавати методичну та роз’яснювальну роботу з працівниками суду, які займаються заповненням карток по цивільних та кримінальних провадженнях, а також карток на осіб, стосовно яких розглянуто кримінальну справу.

 

Консультант суду                                                                                  Н.П.Бойко