flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

День відкритих дверей для учнів школи №7 в Прилуцькому міськрайонному суді

05 травня 2015, 10:33

 Навчаючись у старших класах школи, кожен з нас вже приблизно уявляє, яку професію хотів би отримати, або хоча б у якій галузі працювати. І якщо за радянських часів молоді люди мріяли бути космонавтами, військовими, лікарями, вчителями тощо, то в умовах сучасної затяжної політичної та економічної кризи та безробіття, орієнтуючись на майбутню професію, молодь в першу чергу обирає галузь прибуткову, престижну, з можливістю швидкого кар’єрного зросту. Хоча за допомогою сучасних інформаційних технологій ми можемо отримувати колосальну кількість інформації, в тому числі і що стосується обраної професії, як то кажуть: «краще один раз побачити ніж сто разів почути».

            Виходячи з немалого попиту на юридичні спеціальності, Прилуцький міськрайонний суд прагне допомогти молодим спеціалістам ближче познайомитися з процесом судочинства, роботою суддів та працівників суду та взаємодією органів досудового слідства, прокуратури та суду. Саме тому 28 квітня 2015 року нами було проведено день відкритих дверей для учнів 9-А класу середньої загальноосвітньої школи №7 в м. Прилуки, які були запрошені на відкриті судові засідання з кримінальних справ.

            На початку зустрічі до відома учнів була доведена коротенька оглядова інформація про історію суду, його структурні підрозділи, основні завдання та аспекти діяльності. Зокрема роз’яснено, що в суді на даний час працює 12 суддів та 60 працівників апарату суду. З кожним суддею, під час розгляду, працює секретар судового засідання, який здійснює фіксацію процесу за допомогою звукозаписуючого пристрою, та помічник судді, який допомагає у створенні процесуальних документів постанов, ухвал, тощо. Одним із центральних підрозділів суду є канцелярія, оскільки будь-яка справа чи матеріал, що потрапляє на розгляд, обробляється секретарем відповідної категорії, заноситься в єдину базу даних системи «Діловодство-3», та передається обраному в автоматичному режимі судді на розгляд, а по закінченні провадження, повертається назад для належного оформлення та звернення до виконання рішення, постанови, ухвали чи вироку суду. Також, роз’яснено, що в суді є відділ прийому, куди громадяни звертаються з позовними заявами та адміністративними позовами, архів суду, куди передаються та зберігаються за номенклатурою всі розглянуті справи після закінчення поточного року, відділ кадрів та спеціальний підрозділ судової охорони. Крім того, їх було ознайомлено з основними правилами поведінки в приміщенні суду та безпосередньо під час судового засідання.

            Учні мали змогу спостерігати проведення підготовчих судових засідань у кримінальних справах заступником голови суду Ільченком О.І. та суддею Зарічною Л.А. по обвинуваченню осіб у вчиненні злочинів передбачених ч.1 ст. 185 Кримінального кодексу України, тобто крадіжок. У першому випадку обвинувачений не з»явився, тому підготовче судове засідання було відкладено, а в другому, за умови явки обвинуваченого та потерпілого, проведено в повному обсязі та призначено до судового розгляду.

            Після закінчення вказаних судових засідань, учням було надано змогу пофотографуватися в залі судового засідання, також вони активно задавали питання щодо порядку судового процесу, черговості звернення до суду (судді) з заявами та клопотаннями, цікавилися в основному особливостями працевлаштування та роботи в установі, необхідним для цього освітнім рівнем, завданнями та обов’язками, які виконують працівники апарату суду тощо, на які ми намагалися дати максимально вичерпні та зрозумілі відповіді. Наприкінці зустрічі деякі учні описали нам свої враження від перебування в суді, вказавши, що їм сподобалося на власні очі бачити судовий процес, на їх думку судді, проводили засідання у відповідності до Кримінального процесуального кодексу України, ввічливо та з повагою ставилися до всіх учасників процесу, виявили бажання ще раз відвідати нашу установу та підкреслили, що дана зустріч відкрила для декого з них завісу обраної юридичної професії на майбутнє.

            Ми піклуємося про молоде покоління, щиро прагнемо, щоб вони отримали належну освіту та професію на майбутнє з гідною оплатою праці та впевненістю в завтрашньому дні. Нашій державі потрібні висококваліфіковані молоді юристи, як і спеціалісти інших галузей, адже саме їм розбудовувати нашу країну, піднімати її престиж та рівень на міжнародній арені, тому ми, зі свого боку, намагалися донести до учнів, що робота суду дуже важлива для суспільства та в той же час потребує високого професійного рівня, який можна отримати лише шляхом постійного, кропіткого навчання та роботи над собою.