flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвалено вирок особам за зловживання службовим становищем та підроблення документів

03 червня 2020, 15:17

01 червня 2020 року  Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області ухвалив вирок у кримінальному провадженні за обвинуваченням громадянина К. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), частиною першою статті 366 Кримінального кодексу України (Службове підроблення); за обвинуваченням громадянина Я. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 366 Кримінального кодексу України (Службове підроблення);  за обвинуваченням громадянина Д. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 358 Кримінального кодексу України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Судовим розглядом встановлено, що влітку 2016 року між директором підрядної організації ПП «МПБП Стимул» К. та начальником управління капітального будівництва Прилуцької міської ради Я. було укладено договір щодо капітального ремонту Прилуцької дитячо-юнацької спортивної школи.

Підрядник К., зловживаючи своїм службовим становищем, знаючи, що будівельно-монтажні роботи на об’єкті «Капітальний ремонт ДЮСШ» в повному обсязі не виконані, засвідчив документи, що містять недостовірну інформації про завищення обсягів та вартості виконаних робіт, одне з основних – це не оброблення вогнезахисною сумішшю дерев’яних конструкцій даху  по зазначеному об’єкту. Підроблені акти приймання виконаних робіт та довідки про вартість виконаних робіт та витрат, надав їх начальнику управління капітального будівництва Прилуцької міської ради Я. для підпису і проведення оплати. Начальник управління Я., знаючи, що будівельні роботи по капітальному ремонту, в повному обсязі не виконано, засвідчив документи, що містять недостовірну інформацію про обсяги та вартість виконаних робіт по зазначеному об’єкту будівництва на загальну суму 75025 грн 28 к. Приватний підприємець Д., який за договором надавав інженерні послуги з технічного нагляду за якістю робіт по об’єкту «Капітальний ремонт ДЮСШ», знаючи, про порушення будівельних вимог, засвідчив своїм підписом акти  виконаних будівельних робіт, які фактично не були здійснені належним чином.

В судовому засіданні обвинувачений К. надав показання, що він є директором ПП «МПБП «Стимул», підтвердивши факт особистого підписання договору №20/07-П та в подальшому актів форми КБ-2в, КБ-3 та зазначив про відсутність в його функціональних обов’язків здійснення контролю за кожним етапом проведення будівництва, оскільки в штаті його підприємства працюють кваліфіковані працівники, які відповідають за відведений їм напрямок роботи. Контроль за проектом, узгодження робіт забезпечує майстер, який в подальшому передає данні в кошторисний відділ, а акти виконаних робіт формує вже кошторисник, які є предметом перевірки працівником технагляду.

Обвинувачені Я та Д. вину в пред’явленому обвинуваченні категорично не визнали та відмовились давати показання, наполягали на ухваленні виправдувального вироку.

Суд, обираючи покарання, акцентує увагу, що об’єктом виконання ПП «МПБП «Стимул» будівельних робіт була дитяча юнацька спортивна школа в м. Прилуки і свідоме завищення обсягів виконаних робіт, а в даному випадку, зокрема, – не оброблення вогнезахисною сумішшю дерев’яних конструкцій даху закладу, ставить під загрозу життя та здоров’я дітей і як наслідок може призвести до тяжких, невідворотних наслідків. Тому, з’ясувавши всі обставини справи, оцінивши надані сторонами судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши показання обвинувачених та свідків, суд визнав винними обвинувачених К., Я., Д. в межах встановлених санкціями статей та призначив покарання директору організації К. покарання у виді 3 років обмеження волі з позбавленням права обіймати посади пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в установах та організаціях будь-якої форми власності строком на 3 роки. Начальнику управління Я. призначено покарання у виді штрафу в розмірі 250 н.м.д. громадян, що становить 4 250 гривень з позбавленням права обіймати певні посади пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в установах та організаціях будь-якої форми власності строком на 3 роки. Інженеру Д. призначено покарання у виді 2 років обмеження волі та на підставі частини 5 статті 74 Кримінального кодексу України  звільнено від призначеного вироком суду покарання за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 358 Кримінального кодексу України, у зв`язку із закінченням строків давності.

  Також з обвинувачених присуджено до стягнення на користь держави по 4 861 грн 33 к. з кожного в рахунок відшкодування процесуальних витрат пов’язаних з проведенням експертиз.

 Вирок законної сили не набрав та може бути оскаржений протягом 30 днів до Чернігівського апеляційного суду.